Taj Mahal Tower, Mumbai
Apollo Bunder
Over 130,000 hotels worldwide
Online rezervace
Rezervovat nyní
nebo volejte 888-697-3791
nocí
0 Pokoje pro Dospělí Dětí Změnit vyhledávání
Zkontrolovat ceny
Pokoj
Pokoj
The Taj Mahal Palace Mumbai is a magnificent 5-star hotel ideally situated opposite the iconic Gateway of India. Located 2km outside the city centre, this wonderful hotel offers luxury accommodation away from the hustle and bustle of central Mumbai. Chhatrapati Shivaji International Airport can be reached in well under an hour’s drive and for those travelling by car there is free parking at the hotel.

The elegant and spacious guestrooms and suites are decorated in classical style with updated antique furnishings, opulent fabrics, high ceilings and an individual flair to each room that creates a boutique feel. Excellent in-room amenities include flat-screen TVs, fine linens, modern en-suites with bath tubs and a seating area where guests can relax and make themselves feel at home.

In terms of dining options, guests of the The Taj Mahal Palace Mumbai of plenty to choose from; Golden Dragon serves Chinese specialties while Masala Kraft caters to those eager to try the regional cuisine. Souk offers Mediterranean fare and Wasabi is popular with those who enjoy sushi and other Japanese dishes. A well-equipped fitness centre, childcare service, tour desk, luxury spa and landscaped pool add to a lengthy list of facilities available for guest use during their stay.

Jak udělat rezervaci

Vytvoření rezervace v Taj Mahal Tower, Mumbai je snadné a bezpečné. Stačí si jen zvolit termín Vašeho pobytu a kliknutím na tlačítko "Zkontrolovat ceny" odeslat formulář. Po zobrazení cen a typu jednotlivých pokojů, budete moci zvolit sazbu dle vašeho přání tím, že si ve středu obrazovky přečtete informaci o pokojích a následným kliknutím na tlačítko "Rezervovat nyní", které se nachází na pravé straně obrazovky. Poté, co jste vybrali požadovaný typ pokoje, budete přesměrováni na formulář "Dokončit rezervaci". Zde, prosím, zkontrolujte "Detaily Vašeho pobytu" a vyplňte prázdná místa v sekci "Kontaktní údaje hosta.". Ujistěte se, že vaše jméno a e-mailová adresa jsou napsány správně. Poté, co vyplníte všechny potřebné informace, stiskněte tlačítko "Dokončit rezervaci". Pro zajištění vaší bezpečnosti, používáme bezpečný commerce server, který šifrováním dat znepřístupňuje čísla karet tak, že je zakóduje do zpětně dekódovatelného formátu
Hodnocení hostů
Buďte první, kdo se podělí o svůj názor

Informace o oblasti

    Letiště
    • Mumbai, India (BOM-Chhatrapati Shivaji Intl.) - 12.21 mi
    Muzea
    • Prince of Wales Museum - 0.34 mi
    • Jehangir Art Gallery - 0.37 mi